Funkcja skippera i hostessy na rejsie | Boats & Friends
 

Skipper & Hostessa

Węzeł

Czym zajmują się Skipper i Hostessa?

  • SKIPPER
  • HOSTESSA

Kim jest skipper?

To wykwalifikowana osoba, która zajmuje się obsługą i prowadzeniem jachtu, nawigacją i manwerami. Jest w stanie wykonać większość czynności pokładowych samodzielnie, nie angażując załogi. Wszyscy nasi skipperzy przechodzą nasze wewnętrzne szkolenia - nie pływają dla nas ludzie "z ulicy".

Co robi skipper?

Prowadzi jacht pomiędzy odwiedzanymi miejscami
Doradza w sprawach trasy i dzieli się wiedzą o regionie
Pomaga zorganizować atrakcje na lądzie
Zadba o czystość pokładu i kokpitu
Wyjaśni tajniki żeglarstwa, jeśli Cię to zainteresuje

Czego nie będzie robił skipper?

 Sprzątał wnętrza jachtu
 Gotował, robił zakupów
 Opiekował się dziećmi
 Podejmował zbędnego ryzyka

Dlaczego warto pływać ze skipperem?

Jeżeli nie znasz się na żeglarstwie, cóż, odpowiedź jest oczywista. A co jeżeli potrafisz samodzielnie poprowadzić jacht? Gwarantujemy, że gdy cała odpowiedzialność spoczywa na kimś innym, poziom realksu i komfortu jest nieporównywalny! Pamiętaj - to Twoje wakacje!

 

Kim jest hostessa?

Hostessa (lub host) to osoba, która na Twoich wakacjach zdejmie Ci z głowy część codziennych obowiązków. Pamiętaj, że na każdym jachcie, który oferujemy w systemie bookingu kabin, będzie hostessa. Dzięki temu Ty możesz się w pełni oddać się integracji z resztą nowych znajomych, nie martwiąc się o obowiązki gospodarcze!

Co robi hostessa?

Zrobi zakupy spożywcze i rozpakuje je na jachcie
Zrobi wszystkie śniadania, lunche i dwukrotnie kolację
Pozmywa po posiłku i sprzątnie mesę (salon)
Poleca i zarezerwuje restauracje
Pomoże skipperowi w obsłudze jachtu

Czego nie będzie robić hostessa?

Sprzątać pokładu jachtu ani łazienek
Sprzątać prywatnych kabin załogi
Opiekować się dziećmi
Prowadzić jachtu

Dlaczego warto pływać z hostessą?

Rolę hostessy można porównać do hotelowego room service. Dzięki jej pracy, Ty masz więcej czasu na zwiedzanie i przyjemności! Istota obowiązków hostessy, to dołożenie wszelkich starań, aby Twoje wakacje były jak najprzyjemniejsze i beztroskie!

 

Częste Pytania

Węzeł

  • 1. Gdzie śpi skipper i hostessa?
  • Skipper i hostessa śpią na jachcie, najczęściej w mesie (salonie) lub w kabinie, jeżeli jest wolna. Na niektórych jachtach (tych największych) znajduje się kabina z osobnym wejściem na dziobie jachtu, przeznaczona właśnie dla załogi zawodowej. Jeżeli rezerwujesz cały jacht, pamiętaj, że musisz uwzględnić miejsca dla skippera oraz dla hostessy, jeżeli chcesz ich mieć na jachcie! W przypadku bookingu kabin wszystko już mamy wyliczone.

  • 2. Czy wyżywienie skippera i hostessy jest w cenie?
  • Nie. Skipper i hostessa jedzą razem z załogą to, co załoga lub hostessa przygotuje z produktów zakupionych ze składki jachtowej. Skipper i hostessa nie biorą udziału w składce na kasę jachtową. Wyżywienie Twojej załogi zawodowej powinno obejmować przynajmniej jeden ciepły posiłek dziennie. Jeżeli idziecie do restauracji, w dobrym tonie jest zaproszenie Waszego skippera i hostessy oraz zapłacenie za ich posiłek z kasy jachtowej. Napoje bezalkoholowe również są po stronie Uczestników.

  • 3. Ile to kosztuje wynajęcie skippera i hostessy?
  • W przypadku bookingu kabin, cena już obejmuje obecność skippera i hostessy na pokładzie. Jeżeli rezerwujesz cały jacht, musisz określić, jaką obsługę chcesz mieć na pokładzie. Wysokość dopłaty zależy od rejonu żeglugi oraz jachtu i jest wyszczególniona w formularzu rezerwacyjnym. Pamiętaj, że opcja hostessy jest dostępna wyłącznie ze skiperem B&F.

newsletter
do góry